Саопштење за школско такмичење

Саопштење за школско такмичење 1

Биологијакп је у циљу пружања помоћи наставницима биологије у организацији школских такмичења, као и прошле године припремила тестове за школско такмичење из биологије.

Тестови су концепирани тако да се више тражи функционално знање биологије у односу на фактографске чињенице. Тест се састоји од неколико врста питања и обухвата градиво из напредног и средњег нивоа.

  • Тест за В разред садржи 18 питања.
  • Тест за ВИ разред садржи 19 питања.
  • Тест за ВИИ разред садржи 20 питања.
  • Тест за ВИИИ разред садржи 21 питање.

У циљу популаризације такмичења тестови садрже и делимично познате задатке (измењени задаци са претходних такмичења).

Тестови ће бити објављени у понедељак 19.2 на посебној страници , која је заштићена лозинком.

Процедура за добијање лозинке је иста као и претходне године. Професори који желе да преузму тестове потребно је да нас контактирају на мејл [email protected].

Новина од претходне године је то што ће тестови бити дупло заштићени, ради боље сигурности.

Такође од ове године уколико сте заинтересовани могуће је да Вашој школи омогућимо електронско такмичење, на којем ученици решавају тест путем рачунара у информатичком кабинету.

Предности оваквог вида такмичења су:

  • Еколошки одговорно- смањује потребу за трошење папира
  • Боља видљивост илунстрација
  • Брзо прегледање тестова-тестови се аутоматски оцењују
  • Брзо генерисање ранг листе- ранг листа се аутоматски генерише
  • Боља транспарентност

Организација електронског такмичења је бесплатна.

Тхис Пост Хас Оне Цоммент

  1. Наташа Савић

    Одлична је идеја за електронско такмичење!

Оставите одговор

Тхис сите усес Акисмет то редуце спам. Леарн хоw yоур цоммент дата ис процессед.